GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figurin 8527010
*
nr 852 7010
Figurin
Keramik, signerad, MS, höjd: ca 12 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 20:22:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 14:06:23
1
100 kr
9/10 14:45:53
2
150 kr
13/10 23:13:53
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurin figuriner keramik
-
9197 Figuriner
3 st, Barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-20 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
9344 Skulptur
Lladro, flicka. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:54
-
9194 Spiselhundar
Ett par, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:56
*
Figurin
nr 852 7010
Figurin
Keramik, signerad, MS, höjd: ca 12 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 14:06:23 | 1 | 100 kr |
9/10 14:45:53 | 2 | 150 kr |
13/10 23:13:53 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurin figuriner keramik
-
9197 Figuriner
3 st, Barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-20 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14 -
9344 Skulptur
Lladro, flicka. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:54 -
9194 Spiselhundar
Ett par, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:56